События

◄◄
►►
Сентябрь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Форма входа

Укртрансінспекція наголошує на чіткому дотримані законодавства у діяльності автостанцій

Укртрансінспекція наголошує, що відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт» відправлення чи прибуття автобусів приміських, міжміських та міжнародних автобусних маршрутів загального користування здійснюється тільки з автостанцій, а в разі їх відсутності - із зупинок, передбачених розкладом руху.

Відносини автомобільного перевізника, що здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, із власниками автостанцій визначаються договором, предметом якого є надання послуг та виконання робіт, пов'язаних з відправленням і прибуттям пасажирів. Зокрема, договором визначаються перелік та обсяги обов’язкових та інших послуг, їх вартість і порядок проведення розрахунків.

Вартість обов'язкових послуг, які надаються автостанцією перевізнику, визначається за договором перевізника з власником, але не може бути вищою від вартості, розрахованої за Порядком регулювання діяльності автостанцій, затвердженим наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 27.09.2010 № 700, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10.11.2010 за № 1068/18363, відповідно до якого вартість визначається у відсотках від загальної суми вартості за тарифом від реалізованих через каси автостанцій власника квитків та вартості перевезення багажу на автобуси відповідного перевізника.

Разом з цим, вимогами законодавства встановлено, що власники автостанцій зобов'язані укласти договір з автомобільним перевізником, що здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, лише за наявності в нього договору із органами виконавчої  влади та органами місцевого самоврядування про організацію перевезення на автобусних маршрутах загального користування чи дозволу органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на обслуговування маршрутів загального користування, що пролягають через цю автостанцію.

Зважаючи на викладене, звертаємось до автоперевізників, пасажирів з проханням про будь-які факти порушень законодавства у діяльності автостанцій в частині вимоги оплати сумнівних послуг, не передбачених законодавством, повідомляти правоохоронні органи для відповідного реагування.

 

За допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору накладатиметься штраф

 

Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті звертає увагу автомобільних перевізників, що за неофіційне працевлаштування працівників вводяться фінансові санкції у вигляді штрафів. Така відповідальність передбачена Законом України від 28.12.2014 № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці».

Так, у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформленняпрацівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений напідприємстві накладатиметься штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення. Штраф накладатиметься за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Укртрансінспекція нагадуєщо відповідно до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів,багажу автомобільним транспортом, затверджених наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 02.07.2010 № 427, перевізники зобов'язані забезпечувати оформлення трудових відносин з персоналом автомобільного транспорту відповідно до положень трудового законодавства. Порушення даної вимоги є підставою для анулювання ліцензії на право провадження господарської діяльності з надання послуг перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та багажу автомобільним транспортом.

Зазначаємо, у випадку встановлення фактів щодо допуску працівників до роботи із зазначенимипорушеннями, Укртрансінспекція буде повідомляти про такі випадки центральному органу виконавчої влади, щореалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, який інакладатиме штрафи, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Крім того, штрафи можуть бути накладені без здійснення заходу державного нагляду на підставі рішеннясуду про оформлення трудових відносин із працівником, який виконував роботу без укладання трудового договору.

Звернення до підприємств автобусних станцій та автомобільних перевізників

 

Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства» діти з багатодітних сімей користуються правом безоплатного проїзду усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньообласних та міжобласних, незалежно від відстані та місця проживання.

Цим же законом передбачено, що батькам і дітям з багатодітних сімей, для підтвердження їх статусу, видаються відповідні посвідчення. Порядок виготовлення і видачі посвідчень встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Так, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.03.2010 № 209 «Деякі питання виготовлення і видачі посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї», Міністерство соціальної політики забезпечує виготовлення бланків посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї і передачу їх у встановленому порядку Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям.

Проте, за інформацією отриманою від Міністерства соціальної політики, на даний час, внаслідок недостатнього фінансування бюджетної програми по виготовленню посвідчень, склалась ситуація нестачі бланків посвідчень дитини з багатодітної сім’ї, що дають право на пільги відповідно до статі 13 Закону України «Про охорону дитинства».

Питання виготовлення посвідчень на даний час вирішується Міністерством соціальної політики, однак процедура потребує певного проміжку часу.

Оскільки, на сьогоднішній день, виникають випадки відмови перевізниками у наданні права на безоплатний проїзд дітям з багатодітних сімей, що призводить до зростання соціальної напруги серед багатодітних родин, Міністерство соціальної політики просить допомогти у стабілізації даної ситуації та надавати пільги:

дітям з багатодітної сім’ї віком від 6 до 16 років відповідно до довідки про склад сім’ї, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22.07.2003 № 204, та копії свідоцтва про народження дитини, завіреного печаткою районними, районним у м. Києві державними адміністраціями, виконавчими органами міських рад;

дітям з багатодітної сім’ї віком від 16 до 18 років та, у разі навчання дитини за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, - до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, відповідно до довідки про склад сім’ї, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22.07.2003 № 204, та оригіналу документу, що посвідчує особу з фотокарткою.

Зазначені довідки видаються структурними підрозділами, до повноважень яких відноситься формування і реалізація державної політики з питань сім’ї районними, районними у м. Києві державними адміністраціями, виконавчими органами міських рад.

Мінінфраструктури підготувало зміни у процесі видачі дозволів на перевезення

 

Завдяки взаємодії Мініфраструктури та профільних громадських організацій підготовлено низку проектів нормативних документів для ефективного розвитку сфери міжнародних автомобільних перевезень. Наразі у Міністерстві розроблено зміни до наказів №75 та №757, якими регулюються порядок відкриття регулярних маршрутів пасажирських перевезень та порядок видачі дозволів на вантажні, нерегулярні і маятникові перевезення відповідно. Про це розповів заступник Міністра інфраструктури Андрій Бондаренко.

Подробнее...

Последние новости

article thumbnail  Як повідомляє офіційний сайт Укртрансінспекції, громадські автотранспортні об’єднання, що працюють у правовому полі, наголошують на існуванні на ринку регулярних пасажирських перевезень великої кількості автобусів, що переобладнані з вантажних транспортних засобів та здійснюють свою діяльність під виглядом регулярних спеціальних та нерегулярних перевезень, а також перевезень для власних потреб. Водночас,...
article thumbnail     Державною інспекцією України з безпеки на наземному транспорті спільно з Міністерством інфраструктури розроблено проект постанови Кабінету міністрів України“Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування”,  повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури.   Наразі при організації конкурсу на маршрутах загального користування на автомобільному транспорті не...
article thumbnail  В Одессе в День празднования Святого Христова Воскресенья Пасхи — в Пасхальную ночь с 22:30 11 апреля до 06:00 12 апреля 2015 года будет организована работа транспорта, сообщает департамент транспорта, связи и организации дорожного движения Одесского горсовета. 1) Горэлектротранспорта:— трамвайных маршрутов: № 3 – 2 ед.; № 5 – 1 ед.; № 7 – 3 ед.; № 10 – 1 ед.; № 12 – 1 ед.; № 13 – 1 ед.; № 15 – 1 ед.;...
article thumbnail  Как повлиять на перевозчиков в плане  улучшения соблюдения чистоты маршруток и качества обслуживания пассажиров? - этот вопрос  также был адресован руководству Департамента транспорта, связи и дорожного движения Одесского горсовета на встрече с журналистами  -У Департамента  транспорта и связи Одесского горсовета  имеется достаточно рычагов влияния на перевозчиков и применения различных санкций, - ответил Валерий Симонович, - Но проблема...
article thumbnail  Какой вариант предпочтительней для города: коммунальный или частный перевозчик?      -Позиция городских властей Одессы в вопросах транспорта заключается в том, чтобы наращивать коммунальную собственность  на рынке перевозок, чтобы ослабить зависимость от частного перевозчика, отметил на недавнем брифинге руководитель транспортного ведомства города  Валерий Новиков: Когда мы объединили  два коммунальных  предприятия, -  одно...